MetalBlood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!
 
KezdőlapHírekKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Alice in Chains

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-10, 14:36

Alice in Chains 753_logo
A seattle-i Alice in Chainst 1987-ben alapította Jerry Cantrell és Layne Staley. A '90-es években lettek igazán népszerűek, és a Nirvana, a Soundgarden és a Pearl Jam mellett ők voltak a legsikeresebb és legelismertebb grunge zenekar. A '90-es évek közepe/vége felé Layne Staley-n észre lehetett venni, hogy legyengült, heroinfüggő volt. Barátnője halála még mélyebb depresszióba sodorta őt, és 2002. április 5-én elhunyt (ahogy 8 évvel ezelőtt pontosan ezen a napon Kurt Cobain is), a halál oka speedball (heroin-kokain keverék) volt.
Halála után egy-egy szám erejéig az énekesi poszton megjelent pl. Phil Anselmo (Pantera, Down) és James Hetfield (Metallica) is. A zenekar hivatalosan sosem oszlott fel, még ma is működik, 2006-tól William DuVall tölti be az énekesi szerepet.

Jelenlegi tagok:
William DuVall - ének, ritmusgitár, akusztikus gitár (2006 - )
Jerry Cantrell - szólógitár, vokál (1987 - 2002, 2005 - )
Mike Inez - basszusgitár, vokál (1993 - 2002, 2005 - )
Sean Kinney - dob (1987 - 2002, 2005 - )

Turné-tagok:
Patrick Lachman - ének (2005 - 2006)
Scott Olson - basszusgitár, akusztikus gitár (1996)

Korábbi tagok:
Layne Staley - ének (1987 - 2002) (élt 1967 - 2002) †
Mike Starr - basszusgitár, háttérvokál (1987 - 1993) (élt 1966 - 2011) †

Albumok:
1990: Facelift
1992: Dirt
1995: Alice in Chains
2009: Black Gives Way To Blue
2013: The Devil Put Dinosaurs Here
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-10, 18:35

Egy albumukat szoktam néha hallgatni a Dirt-öt, szeretem, de nagy mennyiségben nekem túl depresszív. De néha egy-egy dalt szívesen hallgatok.
Olvastam Layne Staley életéről, mert érdekes személyiség, elképesztő amiken keresztül ment.
Mindenkinek, aki elkezd drogozni odaadnám az önéletraját és a gondolatait erről a dologról.
Kár érte (is), mert jó előadó volt.
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-11, 18:35

MetAdri írta:
Egy albumukat szoktam néha hallgatni a Dirt-öt, szeretem, de nagy mennyiségben nekem túl depresszív. De néha egy-egy dalt szívesen hallgatok.
Olvastam Layne Staley életéről, mert érdekes személyiség, elképesztő amiken keresztül ment.
Mindenkinek, aki elkezd drogozni odaadnám az önéletraját és a gondolatait erről a dologról.
Kár érte (is), mert jó előadó volt.
Én szeretem a depresszív zenéket, magam is hajlamos vagyok az lenni. De szerintem pl. a Put You Down c. daluk hangzásra, dallamra kicsit "vidámabb", már ha AiC dalokhoz hasonlítjuk. Alice in Chains 829364594
Valóban kár Layne-ért... Olvastam olyan kommenteket, hogy milyen jó lenne, ha Layne még mindig a zenekarban lenne, és Williammel felváltva énekelnének, akkor mekkorát ütnének. Alice in Chains 829364594
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-13, 17:09

Vermillion írta:

Én szeretem a depresszív zenéket, magam is hajlamos vagyok az lenni. De szerintem pl. a Put You Down c. daluk hangzásra, dallamra kicsit "vidámabb", már ha AiC dalokhoz hasonlítjuk. Alice in Chains 829364594
Valóban kár Layne-ért... Olvastam olyan kommenteket, hogy milyen jó lenne, ha Layne még mindig a zenekarban lenne, és Williammel felváltva énekelnének, akkor mekkorát ütnének. Alice in Chains 829364594
Tetszett az a dal, amit ajánlottál. Tényleg nem olyan depis, de igazi AIC-s. Alice in Chains 694920437
Mindig visszasírják azokat, akik távoznak egy zenekarból, de ez természetes is, a legnagyobb sikereiket akkor érték el, amikor Layne volt az énekes, persze, hogy visszasírják.
Nem tudtam, hogy Hetfield énekelt Alice in Chainset, rákerestem, meghallgattam. A would-t énekelt egy koncerten. Hááát, khm, szóval borzalom. Ez egyszerűen nem neki való... Alice in Chains 2072262623
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-14, 15:49

MetAdri írta:

Tetszett az a dal, amit ajánlottál. Tényleg nem olyan depis, de igazi AIC-s. Alice in Chains 694920437
Mindig visszasírják azokat, akik távoznak egy zenekarból, de ez természetes is, a legnagyobb sikereiket akkor érték el, amikor Layne volt az énekes, persze, hogy visszasírják.
Nem tudtam, hogy Hetfield énekelt Alice in Chainset, rákerestem, meghallgattam. A would-t énekelt egy koncerten. Hááát, khm, szóval borzalom. Ez egyszerűen nem neki való... Alice in Chains 2072262623
Egyik kedvencem. Alice in Chains 4070215137
Ja, a Hetfieldeset én is láttam. Alice in Chains 4070215137 Az Anselmosat is, az már jobb volt, mint az előző, de még mindig nem az igazi. Eddig a mostani énekes illik be legjobban a bandába.
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime2015-01-24, 14:41

Vermillion írta:

Egyik kedvencem. Alice in Chains 4070215137
Ja, a Hetfieldeset én is láttam. Alice in Chains 4070215137 Az Anselmosat is, az már jobb volt, mint az előző, de még mindig nem az igazi. Eddig a mostani énekes illik be legjobban a bandába.

Szerencséjük, hogy találtak valakit aki valamennyire pótolja Laynet. Azért ez nem egyszerű feladat, hogy a közönség is elfogadja. De végülis náluk Cartell a banda szíve lelke, szóval tőle meg mehetett tovább.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Alice in Chains Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alice in Chains   Alice in Chains Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Alice in Chains
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MetalBlood :: Zenekarok :: Grunge-
Ugrás: