Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!

HomeHírekKeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Metallica

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Metallica   2014-10-29, 16:34

Nehéz lenne néhány szóban összefoglalni a történetüket , ami majdnem pontosan 33 évvel
ezelőtt kezdődött, hisz James Hetfield és Lars Urlich 1981 október 28.-án találkozott
először Los Angelesben. Larsnak volt egy jó zenekar neve és egy ígérete, hogy egy
készülő albumra felkerülhet egy dala. Ez vonzotta Jamest és tagokat kerestek bandájukba.
Az első basszus gitáros Ron Mcgovney volt, James barátja és  újsághirdetés alapján
találták meg gitárosukat Dave Mustaine-t.
A Whisky a Go Go bárban látták először fellépni Cliff Burton-t, aki a Trauma zenekarral
játszott és olyan hatást gyakorolt rájuk, hogy ostrom alá vették és megpróbálták
elcsábítani a zenekarukba.
Cliff kötélnek állt, de a feltételve az volt, hogy költözzenek San Fransiscoba. Ezt
1983-ban meg is tették.
Így indultak neki útjuknak, az első dalok felvételének és az első koncertjeiknek.
Hamarosan azonban összekülönböztek Mustaine-val és egy turné közepén még részegen buszra tették és hazaküldték.
Mindent egy lapra feltéve Kirk Hammet-et az Exodus gitárosát hívták meg a zenekarba és
vele vették fel első albumukat, mely 1983 julius 25.-én jelent meg a címe pedig Kil 'em all volt.
A lemez mindenki számára új volt, a zene egyesítette a punk lendületét és a heavy metal
hangzását, mindennél dühösebb, mindennél gyorsabb és mindennél újszerűbb volt. Ma azt a
zenei stílust, thrash metalnak nevezzük.
Ezzel indult a Metallica és a thrash metal története.
A banda ezután két lemezt adott ki köztük a sokak által legjobb metal lemeznek titulált
Master of Puppets-et, amikor egy Svédországi buszbalesetben 1986. szeptember 27.-én
elvesztették a zenekarba a legtöbb zeneiséget és intelligenciát hozó tagjukat, az
egyetlent aki zenei képesítéssel is rendelkezett és a többiek felett, mint tanár és
nagyobb testvér atyáskodott a basszusgitárosukat Cliff Burton-t.
A banda azonban nem adta fel. 3 héten belül új basszusgitárost találtak Jason Newsted
személyben és mivel bizonyítani akartak legalkották a legkomplexebb és legprogresszivebb
albumukat az ... And justice for allt.
Személyi változás ezután 2001-ben történt amikor Newsted elhagyta a zenekart, helyére
Robert Trujillo került.
Mindeközben megalkották a gazdaságilag legsikeresebb metal albumot Metallica címmel
sokféle stílusváltáson estek át már csak nyomokban hasonlítottak a kezdeti thrashes
vonalra. Albumaik szinte mindegyike heves vitát váltott ki a rajongókból a
stílusváltásokra sokan elpártoltak tőlük és még több rajongót szereztek.
Ma minden idők egyik legsikeresebb csapata, a világ minden táján stadionokat töltenek
meg és pénzügyileg az államok 7. legsikeresebb zenei vállalkozása, számtalan zenei
elismerés tulajdonosai.
Albumok:
Kill ’Em All (1983)
Ride the Lightning (1984)
Master of Puppets (1986)
…And Justice for All (1988)
Metallica (1991)
Load (1996)
ReLoad (1997)
St. Anger (2003)
Death Magnetic (2008)

Jelenlegi tagok:

James Hetfield gitáros, énekes
Lars Ulrich dobos
Kirk Hammett szólógitáros
Robert Trujillo basszusgitáros

Korábbi tagok:
Ron McGovney
Dave Mustaine
Cliff Burton
Jason Newsted

Számomra a Metallica az amit a legtöbbet adott nekem, ami a zenei ízlésemet formálta és
ami leginkább meghatározza az életem. Minden nap hallagtom hosszú idő óta.
Legjobban összefoglalva 4 szóval lehetne:
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-07, 16:38

Lesz lemez idén, vagy sem?
Kiderülhetne már valami...
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

Státusz : Life sucks and then you die!

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-07, 18:40

Szóval szerinted még érdemes folytatniuk?
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-07, 20:04

Bonded by Blood írta:
Szóval szerinted még érdemes folytatniuk?
Persze, amíg fel tudnak menni a színpadra, amíg James kezéből ki nem esik a gitár.
Igazából nagy dolgokat én sem várok már tőlük, de kíváncsi vagyok mit hoznak össze.
Ha nem akarnak mindenáron megfelelni az elvárásoknak, nem akarnak egy másik Mastert, vagy justicot összehozni, hanem lazábbra vennék és csinálnának a Load stílusú albumot, ami illene a korukhoz és a jelenlegi képességeikhez, az még akár jó is lehet. De, ha csak Hetfiled adna ki egy country jellegű szól albumot az is jó lenne. Az Ő hangját lényegében még az esti mesét is szívesen hallgatnám.
Nekem az előző "vissza a gyökerekhez" album nem tetszett, az az igazság.
Ötletekben nincs hiány, mondanivaló nem tudom van-e még. Nehéz lehet azért metalt játszani több milliós Malibui villából. Nem mellesleg eltartanak egy csomó embert is.
Várom a véleményed, hogy szerinted miért nem érdemes..
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-07, 21:37

MetAdri írta:

Persze, amíg fel tudnak menni a színpadra, amíg James kezéből ki nem esik a gitár.
Igazából nagy dolgokat én sem várok már tőlük, de kíváncsi vagyok mit hoznak össze.
Ha nem akarnak mindenáron megfelelni az elvárásoknak, nem akarnak egy másik Mastert, vagy justicot összehozni, hanem lazábbra vennék és csinálnának a Load stílusú albumot, ami illene a korukhoz és a jelenlegi képességeikhez, az még akár jó is lehet. De, ha csak Hetfiled adna ki egy country jellegű szól albumot az is jó lenne. Az Ő hangját lényegében még az esti mesét is szívesen hallgatnám.
Nekem az előző "vissza a gyökerekhez" album nem tetszett, az az igazság.
Ötletekben nincs hiány, mondanivaló nem tudom van-e még. Nehéz lehet azért metalt játszani több milliós Malibui villából. Nem mellesleg eltartanak egy csomó embert is.
Várom a véleményed, hogy szerinted miért nem érdemes..
Nekem különösebb bajom nincs velük, néhány új számuk még be is jön, csak azért kíváncsi vagyok, hogy mit szólna hozzájuk Cliff Burton...
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 10:00

Bonded by Blood írta:

Nekem különösebb bajom nincs velük, néhány új számuk még be is jön, csak azért kíváncsi vagyok, hogy mit szólna hozzájuk Cliff Burton...
Hát, igen. Cliff azért hagyta ott az előző zenekarát és ment át a Metallicába, ment az túlságosan a pénzről kezdett szólni.
Ebből kiindulva Cliffnek a Black album előtt dobbantania kellett volna.
De tudod 30 évesen már másként gondolkodik az ember, mint 20 évesen és mentségükre szól, hogy az egy nagyon jól megcsinált album, nagyon jó dalokkal, hangzással. Szóval megdolgoztak azért, hogy népszerű legyen.
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 14:24

MetAdri írta:

Hát, igen. Cliff azért hagyta ott az előző zenekarát és ment át a Metallicába, ment az túlságosan a pénzről kezdett szólni.
Ebből kiindulva Cliffnek a Black album előtt dobbantania kellett volna.
De tudod 30 évesen már másként gondolkodik az ember, mint 20 évesen és mentségükre szól, hogy az egy nagyon jól megcsinált album, nagyon jó dalokkal, hangzással. Szóval megdolgoztak azért, hogy népszerű legyen.
Másként gondolkodik az ember 30 évesen... Igaz, de érdekes, hogy pont akkor kezdtek érettebben gondolkodni, amikor elkezdett hanyatlani a thrash metál.
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 18:23

Bonded by Blood írta:

Másként gondolkodik az ember 30 évesen... Igaz, de érdekes, hogy pont akkor kezdtek érettebben gondolkodni, amikor elkezdett hanyatlani a thrash metál.
Haha, azért ez nem volt kockázat mentes, mert nagyon sok rajongó el is fordult tőlük miatta.
Én úgy tekintek erre, hogy mertek kísérletezni és megújulni. A Metallica pont ezért maradt fenn sokáig, mert mindig meg tudtak újulni.
Amúgy meg akkoriban mindenki elfordult a thrash metaltól. Exodusék feloszlottal, Antrax-ék átmentek ebbe a rap-es matelban, a Megadeth ugyan azt csinálta, mint a Metallica, a Slayer meg gyakorlatilag nem csinált semmit szinte az egész 90-es években. Ha meg igen, az olyan grooves/Panterás lett.
Te azt mondanád azért, mert meg akartak maradni a stílusuk mellett, én azt mondom, azért mert nem tudnak mást.  
Egyébként az mennyivel jobb hozzáállás, hogy csak akkor csinálom, ha van benne pénz?
Ja, és azon gondolkodtál már mi lenne ma a thrash-el, ha a Metallica nem maradt volna népszerű?
Szerintem az lenne, mint a grunge-val, meg a glam-mel, meg a mit tudom én még mivel. Gyakorlatilag megszűntek létezni.

(má, megint hosszú voltam.)
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 20:00

MetAdri írta:

Haha, azért ez nem volt kockázat mentes, mert nagyon sok rajongó el is fordult tőlük miatta.
Én úgy tekintek erre, hogy mertek kísérletezni és megújulni. A Metallica pont ezért maradt fenn sokáig, mert mindig meg tudtak újulni.
Amúgy meg akkoriban mindenki elfordult a thrash metaltól. Exodusék feloszlottal, Antrax-ék átmentek ebbe a rap-es matelban, a Megadeth ugyan azt csinálta, mint a Metallica, a Slayer meg gyakorlatilag nem csinált semmit szinte az egész 90-es években. Ha meg igen, az olyan grooves/Panterás lett.
Te azt mondanád azért, mert meg akartak maradni a stílusuk mellett, én azt mondom, azért mert nem tudnak mást.  
Egyébként az mennyivel jobb hozzáállás, hogy csak akkor csinálom, ha van benne pénz?
Ja, és azon gondolkodtál már mi lenne ma a thrash-el, ha a Metallica nem maradt volna népszerű?
Szerintem az lenne, mint a grunge-val, meg a glam-mel, meg a mit tudom én még mivel. Gyakorlatilag megszűntek létezni.

(má, megint hosszú voltam.)
Hallgasd meg ezt, aztán mondd azt, hogy nem csináltak semmit a kilencvenes években!...  

Meg ha már kilencvenes évek, ők is kiadtak egy kísérletezős albumot, ami egész jóra sikeredett.

Amúgy Chuck Schuldiner sem csinált power metál zenekart a Deathből, hanem alapított egy másikat, Martin Schirenc meg szimfonikus death zenekart alapított ahelyett, hogy a Pungent Stench-et formálta volna át...

Szerintem a Metallica hírneve nélkül az lenne a thrash metállal, mint előtte... Akit érdekel, az hallgatja.

Egyébként meg fölösleges ezen vitázni... Te azt mondod, hogy a Slayer nem tud mást, a Metallica pedig mert változtatni... Én meg azt, hogy a Slayer kitartott a thrash mellett, a Metallica meg eladta magát.
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 20:44

Bonded by Blood írta:

Szerintem a Metallica hírneve nélkül az lenne a thrash metállal, mint előtte... Akit érdekel, az hallgatja.

A régiek nyilván mindig elérhetőek lesznek, de új bandák nem alakulnak a régiek eltűnnek, koncertek, lemezek már nem készülnek. Ahogy az történt a glam-el is.
Ehelyett az Exodus és a Testament is újjáalakult.
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-08, 22:21

MetAdri írta:

A régiek nyilván mindig elérhetőek lesznek, de új bandák nem alakulnak a régiek eltűnnek, koncertek, lemezek már nem készülnek. Ahogy az történt a glam-el is.
Ehelyett az Exodus és a Testament is újjáalakult.
Ez nem biztos... A slam death metal soha nem volt népszerű műfaj, mégis egy rakás zenekar játszik ilyen zenét...

A glam, meg a grunge inkább csak divathullám volt, mint a techno, meg a disco, meg a többi... Könnyen emészthető, fülbemászó, egyszerű. Az ilyeneket nem lehet egy kalap alá venni az extrém zenekarokkal. Azok mindig egy bizonyos réteg igényeit elégítették ki, és ez a réteg mindig is keresni fogja az ilyen zenéket.
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 12:33

Bonded by Blood írta:

Ez nem biztos...  A slam death metal soha nem volt népszerű műfaj, mégis egy rakás zenekar játszik ilyen zenét...

A glam, meg a grunge inkább csak divathullám volt, mint a techno, meg a disco, meg a többi... Könnyen emészthető, fülbemászó, egyszerű. Az ilyeneket nem lehet egy kalap alá venni az extrém zenekarokkal. Azok mindig egy bizonyos réteg igényeit elégítették ki, és ez a réteg mindig is keresni fogja az ilyen zenéket.
Na, de az csak utólag derül ki, hogy mi volt csak divathullám és mi időtálló, nem?
Szerintem a grunge is megmaradt volna, ha Kobain nem lesz öngyilkos. Alice in chains is van még.
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 16:01

MetAdri írta:

Na, de az csak utólag derül ki, hogy mi volt csak divathullám és mi időtálló, nem?
Szerintem a grunge is megmaradt volna, ha Kobain nem lesz öngyilkos. Alice in chains is van még.
A grunge-ról nem tudok sokat, én azt hittem, hogy még ma is divat...

De az biztos, hogy a thrash metal nem tűnt volna el a kilencvenes években. Azért gondolj bele, hogy a death és a black metál kezdetben onnan merített, és azok bizony a kilencvenes évek műfajai.
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 16:52

Bonded by Blood írta:

A grunge-ról nem tudok sokat, én azt hittem, hogy még ma is divat...  

De az biztos, hogy a thrash metal nem tűnt volna el a kilencvenes években. Azért gondolj bele, hogy a death és a black metál kezdetben onnan merített, és azok bizony a kilencvenes évek műfajai.
Az biztos, hogy nem folyik már úgy a csapból, mint a Nirvana anno. Igaz most meg van helyette fúfájter!
Az ugyanaz?

A trhash meg a punkból merített és az is megmaradt.
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 17:05

MetAdri írta:

Az biztos, hogy nem folyik már úgy a csapból, mint a Nirvana anno. Igaz most meg van helyette fúfájter!
Az ugyanaz?

A trhash meg a punkból merített és az is megmaradt.
Passz.

Legelőször meg mindenki a bluesból, és az is megmaradt...

A thrash sem folyik már a csapból... legalábbis még nem vettem észre, pedig örülnék.
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég

Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 19:36

MetAdri írta:

Csak az AiC sajnos már Layne nélkül, mert ő is meghalt. :( De attól függetlenül szerintem még most is jók.
Amúgy a grunge már nem, de a Nirvana még mindig divatos... a sok kislány részéről, akik felveszik a Nirvana pólót, közben azt se tudják mi az, max Kurt nevét tudják. Az ilyenek írják ki, hogy "miss the '90s", mikor '99-ben vagy még utána születtek. XD

(jól idekontárkodtam Metallica topikba grunge-ról papolni)
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   2015-01-09, 21:38

Vermillion írta:

Csak az AiC sajnos már Layne nélkül, mert ő is meghalt. :( De attól függetlenül szerintem még most is jók.
Amúgy a grunge már nem, de a Nirvana még mindig divatos... a sok kislány részéről, akik felveszik a Nirvana pólót, közben azt se tudják mi az, max Kurt nevét tudják. Az ilyenek írják ki, hogy "miss the '90s", mikor '99-ben vagy még utána születtek. XD

(jól idekontárkodtam Metallica topikba grunge-ról papolni)
Nem baj, de meglep, hogy a Nirvana még mindig divatos, mert igazság szerint talán a grunge zenekarok közül a leggyengébb, de talán az a titkuk, hogy Cobain egy elképesztő fazon volt.
Igaz Layne is, csak sokkal kevésbé ismert, de nagyon szuggesztív előadó. Nme tudom miért a Nirvana lett ennyire felkapva.

Ha nyitnál egy AIC topikot folytathatnánk ott is. Illetve átmásolom ezt a Nirvanaba.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Metallica   

Metallica
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal