MetalBlood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!
 
KezdőlapHírekKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 .5: The Gray Chapter

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

.5: The Gray Chapter Empty
TémanyitásTárgy: .5: The Gray Chapter   .5: The Gray Chapter Icon_minitime2014-11-01, 00:29

Sohasem rajongtam az albumkritikákért, de ez az egy szerintem belefér, az viszont biztos, hogy nem egy hagyományos review lesz.
Nos... azt hiszem ideje kitálalnom. December óta szépen elfordultam ettől az egésztől , bár megjegyezném, hogy idővel rájöttem, hogy jobb, ha magam járok utána a dolgoknak, mintha csak félfüllel hallanék valamit. De nem is ez a lényeg.

XIX- egyszer valaki azt mondta, hogy hasonlít az (515)-re. A faszt hasonlít! Az nem baj, hogy így eltorzították Corey hangját, az nem lett rossz, a szövege sem rossz. Ezek a lényegtelen információk, de kellet valami pozitív is. Jó, "csak egy intro", de azért tudjuk már hol a határ... még szerencse, hogy nem ezt hallottam először, meg az is, hogy kibaszottul kíváncsi voltam a lemezre. Összefoglalva azt  kell mondjam, hogy intronak nem rossz, mert kb össze is foglalja, mit várhatunk, még...

Sarcastrophe - Jól indítják a dalt, apró lágy dallam, aztán szépen beindul minden. Hallottam már jobb dalokat és kicsit unalmas is, a dob sem a legjobb.

AOV - Megvan benne az a brutalitás, amit elvárok tőlük, egyúttal pont megfelelő mennyiségű lágyság is van benne, de a gitár és a dob is elbaszottúl van megírva.

The Devil In I - emlékszem én még a reakciómra, mikor először hallottam... kurvára nem tetszett. Nem egy olyan lemezre való, amit Slipknotnak hívnak (ez már rég nem Slipknot). Gondom most ez a menő, nem a Psychosocial...

Killpop - a legeleje borzasztó, még a vocal kezdete előtt érződik, hogy valami szőrnyű következik. Akkor se lesz jobb, mikor keménykedni akarnak, csak nevetségesebb. Ez az egész nem több, mint szörnyen megírt szerelmes nyávogás.

Skeptic - az egyik legelviselhetőbb dal az albumon.

Lech - azt kell mondjam, hogy annyira nem jön be. A dob egész jó, de ezen felül nekem egyszerűen nem tetszik. Van ilyen.

Goodbye - fogalmam sincs hány éve vártam erre a dalra. Eleve kellet neki valami, aztán Corey mondta, hogy írja. Nos, Corey nem valami pompás dalíró, de ettől függetlenül még ugyanúgy akartam hallani a dalt (úgy is ott lesz Joeyé is, meg ezt is feljavítja,  gondoltam), aztán jött december 13... ettől függetlenül a továbbiakban is akartam hallani a dalt. És akkor kiszivárgott az egész. Első dolgom volt meghallgatni a Goodbyet. Megszólalt, az első pillanatokban azt mondtam, jól van, nem lesz ez olyan rossz, tévedtem. Először is Corey hangját borzalmasra torzították, irritál. A dalszöveg sablon, még az enyém is jobb lett, pláne, ha azt vesszük, hogy én a büdös életben nem találkoztam Paulal. A dallama... inkább nem mondok semmit, tudom, lehet mondani, hogy ez a témája miatt ilyen, de azért... átérzem, higgyétek el, de nem ilyen szarra számítottam.

Nomadic - ...

The One That Kills The Least - megint egy nyálas baromság. Az elejétől fogva egészen a lezárásig csak nyávogás az egész. Éppen, hogy jobb, mint a Killpop.

Custer - a refrén részt leszámíltva elég silány, a dob is csak a refrénben jó.

Be Prepared For Hell - ezen mit ragozzak? Kellet valami, amiről elnevezhették a turnét.

The Negative One - az úgynevezett hat éves csendet megtörő dal. Hát nem. A Slipknotnak vége, ez egy debütáló dal volt. Annak nem rossz. Nagyon hiányolok belőle valamit, de egyébként hallgatható.

If Rain Is What You Want - meghívom egy sörre azt, aki elárulja, hogy egyébként mi ez. Én csak annyira jöttem rá, hogy kibaszottul NEM SLIPKNOT.

Override - már a legelején éreztem, hogy ez nem lesz jó. Milyen igazam volt! Ez minden, csak nem Slipknot. Azt bírom, mikor Corey keménykedni próbál, de csak még szarabbá teszi .5: The Gray Chapter 4070215137

The Burden - mindkét bonus track csak még pár percnyi nyögdécselés, hallgatása pedig kínszenvedés. Na mindegy, hogy valami pozitívat is mondjak, a dal legvége odaillik: Enough.

Összefoglalva: kár volt meghallgatni, egy debütáló albumnak elviselhető, mert ez nem Slipknot, hanem Second Stone Shit. Nem csoda, hogy koncerten alig játszanak dalt erről az albumról.


A hozzászólást Darkness összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-05-31, 13:11-kor.
Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



.5: The Gray Chapter Empty
TémanyitásTárgy: Re: .5: The Gray Chapter   .5: The Gray Chapter Icon_minitime2014-11-05, 12:29

Remélem nem baj, ha ide leírom én is, hogy mit gondolok róla. .5: The Gray Chapter 4070215137

XIX - sejtelmesem indul, jól felvezeti az albumot, ének se rossz, habár lehetett volna erősebb

Sarcastrophe - jó indulás az albumnak, húz rendesen, igaz kicsit AHIG beütése van

AOV - egyik nagy kedvencem az albumról, tetszik benne a dallamos és a durva ének váltakozása

The Devil in I - elején szépen felvezetik a dalt, majd beindul a dara, ének kicsit Sour, de a refrén nagyon húz, ami kedvencem ebben a dalban: a közepén lévő darálós-elborulós rész

Killpop - egy B-oldalas Stone Sour dalnak elment volna, de SK lemezre semmiképp...

Skeptic - klasszikus SK-féle darálás, ténylegesen Vol3 és Iowa keverék

Lech - előző dal után még egy ütős darab a régi SK albumokat idézve

Goodbye - egy kis megnyugvás az album közepén, inkább átvezetőnek tartom ezt, mint rendes dalnak, mely a következőhöz irányít, jó benne, hogy nem akusztikus-nyálas mint a Snuff

Nomadic - a refrén Stone Sour, de összességében SK, jól összerakva

The One That Kills Last - ez is jobban elment volna egy SS albumra, mintsem SK.

Custer - na ez az ami legjobban szétbasz az albumon. .5: The Gray Chapter 4070215137 Azt kell mondjam, hogy ez is nagyon jó dal, letépi az arcodat. .5: The Gray Chapter 4070215137

Be Prepared For Hell - amolyan átvezető, intro a következő dalhoz, nagyon jó, sötét atmoszférája van, de a beszéd nem teljesen illik bele

The Negative One - egyik azon pár dal közül, amiben Sid is hallható, tipikus SK érzés van benne.

If Rain is What You Want - jó zárása az albumnak, ahogy indult, hasonlóan is zárult le, kicsit olyan Vol3


Override és Burden - újabb egy-egy Stone Sour b-oldalas szám, amikről fogalmam sincs, mi alapján gondolták, hogy ide teszik

Összességében azt kell mondjam, hogy a vártnál sokkal jobb albumot összehoztak, hiába a változás a tagok között, ettől független emberes lemez lett. Sid-et viszont hiányolom belőle, hogy csak pár számban hallani a scratcheléseit. Előző albumuknál sokkal jobban összefogottabb, érezni benne, hogy folyik magától, nem egymás után pakolt számokból áll.

8/10.
Vissza az elejére Go down
 
.5: The Gray Chapter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Paul Gray

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MetalBlood :: Magazin :: Review-
Ugrás: