MetalBlood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!
 
KezdőlapHírekKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Melyik a kedvenc albumod és mièrt?

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Empty
TémanyitásTárgy: Melyik a kedvenc albumod és mièrt?   Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Icon_minitime2014-11-24, 20:35

Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Melyik a kedvenc albumod és mièrt?   Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Icon_minitime2014-11-25, 18:04

Egyet nem tudok írni, de kedvenc albumaimat leírom, meg róluk amit gondolok.

Első, ami abszolút kedvenc: Linkin Park - Hybrid Theory. Életem albuma. Első rock (v metál, mittoménnemérdekel Melyik a kedvenc albumod és mièrt? 4070215137) albuma. Mindmáig végig tudom hallgatni végtelenszer, megunás nélkül.

Slipknot - IOWA: kétség se fér hozzá, hogy ez volt az első lemez, ami bevitt a keményebb zenék közé, lezúzta a fejemet. Melyik a kedvenc albumod és mièrt? 4070215137

Pantera - Vulgar Display Of Power: az előző folytatása számomra, mivel még durvább vizekre eveztem vele, kétség se fér hozzá, hogy a 90-es évek elejének egyik legjobb metál lemeze, néhol zúzós, néhol dallamos, tökéletes Melyik a kedvenc albumod és mièrt? 4070215137

Down - NOLA: elszállós, mocsárszagú, hömpölygős, iszonyatosan súlyos, elsőre megfogott Melyik a kedvenc albumod és mièrt? 4070215137

Paramore - Riot!: első lemez volt, mely valamennyire bevezetett a popzenébe, dallamos, aranyos, de mégis ütős

DJ Shadow - Endtroducing..... :a fekete bárány, mivel kilóg a sorból, mert ez épp nem rock (habár tartalmaz rock zenékből vett mintákat), hanem elektronikus zenei lemez. erről tudok épp a legtöbbet írni. Azért nagy kedvencem, mert alapból szeretem az elszállós elektronikus zenéket, ez megvett kilóra. Tökéletesen összerakott, fel se tűnne, ha nem tudnám, hogy sok különböző előadó dalából való apró részletekből lett összerakva, a mai igényekhez képest elég primitívnek számító 1db Akai MPC60-as samplerrel és 2 Technics SL1200-as lemezjátszóval lett megcsinálva. A műfajok tökéletesen keverednek egymással, legyen az jazz, funky, rock, metál, ambient, hip-hop és így megalkotván a trip-hop műfaj egyik alapkövét.
Vissza az elejére Go down
Bonded by Blood
zenemániás
zenemániás
Bonded by Blood


Státusz : Life sucks and then you die!

Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Melyik a kedvenc albumod és mièrt?   Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Icon_minitime2014-12-19, 16:01

Egy örök kedvencet nem, lehet kiválasztani. Legalábbis én nem vagyok rá képes. Ez nálam hangulattól függ. Jelenleg a Mayhem - De mysteriis dom Sathanas. Hogy miért? Az első dolog, ami megfogott benne, az a hangulata. Az egész olyan sötét és gonosz. Soha nem hallottam ehhez foghatót,  lenyűgöző. Szerintem az egész lemez ereje abban rejlik, hogy egyszerű, de nagyszerű, illetve minden jól összejött. Dead szövegei könnyen megérthetőek/megjegyezhetőek, mégis romantikusak, és nagyszerűen elérik a kívánt hatást. Aztán ott vannak Euronymous riffjei... Csak ismételni tudom magam: egyszerű, de nagyszerű. És végül Csihar Attila hátborzongató, démoni hangja. Ezzel a három összetevővel 3/4 órára száműzhetjük a lelkünket egy hideg, sötét erdőbe, hogy gyönyörködjünk a Hold ragyogásában, a kopasz fák száraz agaiban, miközben beszippantjuk a friss, csípős levegőt és elnyel minket a köd...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Melyik a kedvenc albumod és mièrt?   Melyik a kedvenc albumod és mièrt? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Melyik a kedvenc albumod és mièrt?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MetalBlood :: Egyéb :: Zene - általában-
Ugrás: