MetalBlood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!
 
KezdőlapHírekKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Joey Jordison

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-28, 13:52

No. 1 zenészem mindörökké Joey Jordison 829364594

A Mercy Hospitalban, Des Moinesben látta meg a napvilágot, azonban Waukee-ben nőtt fel. A zene szeretetét szüleinek köszönheti, akik mindig a rádió elé ültették le, mikor még kisgyermek volt. Két lánytestvére van: Anne (fszőke hajú) és Kate (fekete hajú). Nagyon fiatal korában kezdett el zenélni, első hangszere a gitár volt. Miután szülei elváltak ő úgy érezte, hogy neki kell a férfinak lennie a háznál, hogy vigyázzon anyára és két testvérére. Emiatt (is) mindig értebbnek érezte magát kortársainál, visszahúzódó gyerek volt és rossz diák: csakis a zene foglalkoztatta.

15 évesen megalapította élete első zenekarát, ami Modifidious nevet viselte és a dobos szerepét töltötte be. Első koncertjeit is ezzel a zenekarral játszotta el, és a banda két demót jelentetett meg 1993-ban, Viscera és Mud Fuchia névvel. A zenekar egészen addig létezet, mígnem a Slipknot mellet kötelezte el magát.

Amikor befejezte az iskolát, 1994-ben nem meglepő módon egy lemezboltban (Music Land) kezdett el dolgozni, majd egy barátja ajánlására a Sinclair Garage-ban később a Urbandale-ben, gyakran éjszakai műszakban, hogy tudjon az adott zenekarával próbálni. Éppen egy benzinkútnál dolgozott, mikor legjobb barátja, Paul Gray meghívta a The Pale Ones nevű zenekarba, amint belépett a zenekar akkori "bázisául" szolgáló pincébe, érezte, hogy az a zenekar az élete, amihez csatlakoznia kell. Később azt a zenekart átkeresztelték Slipknotra. Még egy koncertet csinálta a Modifidiousszal, majd minden erejét a 'Knotnak szentelte. Első daluk a Me Inside volt. Első koncert: 1999. dec. 13. Mindig is úgy érezte, hogy az a zenekar a családja.

Miközben a Sllipknot szünetelt a Murderdollsban zenélt. 2010-ben elvesztette legjobb barátját, Paul Dedrick Grayt, a tragédia mélyen lesújtotta. 2013-ban megalapította a Scar The Martyr-t, mely első lemezét teljes mértékben ő írta. 2013. december 13-án kirúgták a Slipknotból. Az okok ismeretlenek, Joey depresszióval küszködött egy ideig.

Érdekességek

- szereti a balck metalt, van egy Drak Funeral-os és Mayhem-es pulóvere is
- a death metalt is szereti
- jobban szeret gitározni, mint dobolni
- számtalan hangszeren képes játszani
- a Slipknot legelső demójának rajzait ő készítette
- ő tervezte a Slipknot logóját, illetve a feliratot, amiben a nagy K és T betű utal a Korn iránti rajongására
- a Slipknot és Murderdolls fanokat is ő nevezte el
- a dobfelszerelése több, mint 150.000 dollárt ér
- nincsen tetoválása, de az évek során rengeteg piercinget láthattunk rajta
- macskái: Mokey, Melvin, Murray és Mr.McGee
- az első Murdelldolls albumban a köszönetnyilvánításban megemlíti a Slipknotos testvéreit, és megjegyzi, hogy alig várja már a következő közös lemezt
- a második Murderdolls, illetve a Scar The Martyr albumban is köszönetet mond (többek közt) a Slipknot tagjainak
- minden nap zenél, a filmekért is rajong
- kedvenc horror filmje a Texasi Láncfűrészes
- "Nincs hajvágás"
- csodálatosnak tartja, amikor a színpadon lehet
- sokat jelentenek számára a rajongók
- "Csak egy nyelven beszélek, de 3 környékén beszélek"
- érzelmeit magában tartja
- ha betér egy lemezboltba, akkor órákig is képes nézelődni
- kedvenc színe a zöld
- a vegyvédelmi overallok karjait gyakran letépi, hogy könnyebben tudjon dobolni
- egyértelműen ő a Slipknotleg képzettebb tagja, sőt a legtöbb dalt neki köszönhetjük
- a Slipknot (maggots) és a Murderdolls (ghoulscouts) rajongói elnevezéseket is ő találta ki  
- kiskorában baseballozott
-  többek közt van egy Slipknottos, Modifidious, pentagrammos, Thor kalapácsos, lefordított keresztes medálja
- első album amit megvett, az a Blizzard Of Oz
- nincs tetoválása, habár nagyon szereti nézegetni őket
- saját bevallása szerint mindig van mit tanulnia


A hozzászólást Darkness összesen 9 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-12-22, 13:50-kor.
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-28, 16:18

Sajnálatos, hogy eltékozolta a tehetségét, de még elég fiatal, ha összeszedi magát, még visszatérhet.
Vissza az elejére Go down
Gambit
új tag
Gambit


Státusz : Legyen a Föld jobb hely, mint volt, hagyjuk el már ezt a kort. Ahol a béke túl kevés, jöjjön el az ébredés!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 09:16

Szerintem biztos van valami oka, hogy kirakták a Slipknotból, gyanúsan meghízott, de a tehetsége vitathatatlan, annyi szent, nincs még egy olyan dobos a világon, mint ő. :)
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 09:51

Gambit írta:
Szerintem biztos van valami oka, hogy kirakták a Slipknotból, gyanúsan meghízott, de a tehetsége vitathatatlan, annyi szent, nincs még egy olyan dobos a világon, mint ő. Joey Jordison 829364594

Micsoda katasztrófa Joey Jordison 3662862139:
Akárhogyan is, egyszerűen geciség volt kitenni, valószínű, hogy ő is csinált valamit, de biztos nem olyat, amiért ezt érdemelte volna Joey Jordison 1605760406
Egyébként úgy láttam, hogy lefogyott már, csak tudod, összesen egy 2014-es kép van róla, de azon soványnak látszik.
Vissza az elejére Go down
Gambit
új tag
Gambit


Státusz : Legyen a Föld jobb hely, mint volt, hagyjuk el már ezt a kort. Ahol a béke túl kevés, jöjjön el az ébredés!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 09:54

Darkness írta:


Micsoda katasztrófa Joey Jordison 3662862139:
Akárhogyan is, egyszerűen geciség volt kitenni, valószínű, hogy ő is csinált valamit, de biztos nem olyat, amiért ezt érdemelte volna Joey Jordison 1605760406
Egyébként úgy láttam, hogy lefogyott már, csak tudod, összesen egy 2014-es kép van róla, de azon soványnak látszik.

Hát azt a képet akkor megkeresem, én csak a tavalyiakat láttam róla, de tényleg geciség volt kirakni a Knotból. Tuti hogy az új albumon is összeugrottak, bár ez csak az én hülye gondolatom, de elképzelhetetlen hogy mi történt... Persze nem biztos hogy ezt valaha is meg fogjuk tudni valamelyik féltől.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 09:58

Gambit írta:

Hát azt a képet akkor megkeresem, én csak a tavalyiakat láttam róla, de tényleg geciség volt kirakni a Knotból. Tuti hogy az új albumon is összeugrottak, bár ez csak az én hülye gondolatom, de elképzelhetetlen hogy mi történt... Persze nem biztos hogy ezt valaha is meg fogjuk tudni valamelyik féltől.
Én is ettől tartok... Itt a kép :)
https://pbs.twimg.com/profile_images/468595180493635585/JtMd69MW.jpeg
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 14:00

Én úgy tudom, persze ezt senki nem erősítette meg, hogy neki az alkohol és egyéb problémái rányomták a bélyeget a teljesítményére is. Szóval ezért lett menesztve, nem csak a súlya lehetett a probléma.
Anno Dave Mustaine is ezért lett kirúgva a Metallicából. Bosszúból megalapította a Megadeth-et. Szóval még bármi lehet Joey-val is.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-10-29, 14:13

MetAdri írta:
Én úgy tudom, persze ezt senki nem erősítette meg, hogy neki az alkohol és egyéb problémái rányomták a bélyeget a teljesítményére is. Szóval ezért lett menesztve, nem csak a súlya lehetett a probléma.
Anno Dave Mustaine is ezért lett kirúgva a Metallicából. Bosszúból megalapította a Megadeth-et. Szóval még bármi lehet Joey-val is.
Októberben azt mondta, hogy nem drogozik és csak néha iszik. Cigizni nem cigizik. Én neki hiszek, mintsem ismeretlen forrású pletykáknak. Egyébként, ha megnézed, az STM-nél semmi baj sem volt a teljesítményével, ha már itt tartunk.
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-11-27, 09:01

Nos, a Megadeth-be épp keresnek dobost.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2014-12-07, 09:15

Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2015-02-09, 07:47

Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048 Joey Jordison 1500875048

Joey Jordison TNjot8Fb
Vissza az elejére Go down
MetAdri
törzsvendég
törzsvendég
MetAdri



Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2015-02-10, 19:13

Darkness írta:
Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048  Joey Jordison 1500875048

Joey Jordison TNjot8Fb

Háát, bébi, komolyan nem tudom mit eszel rajta. Joey Jordison 4070215137 Joey Jordison 4070215137
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime2015-02-11, 16:26

Mit nem? Joey Jordison 3071092429 De tényleg hosszú történet... Egyébként meg Amanda szétbaszta a képet... d ettöl függetlenül örülök neki, mert már régen láttam.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Joey Jordison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Joey Jordison   Joey Jordison Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Joey Jordison
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MetalBlood :: Zenészek :: Dobosok-
Ugrás: