MetalBlood
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar metalos közösség, csatlakozz sötét világunkba!
 
KezdőlapHírekKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Slipknot

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 17:12

Slipknot Slipknot-logoSlipknot Slipknot
/megjegyzés: A metal irányzatai közül leginkább ide láttam beillőnek... habár inkább a self-titled albumon volt ez rájuk jellemző, más stílusba nemigen tudom őket besorolni. Slipknot 829364594 /

1995-ben alapította az iowai Des Moines-ban Shawn 'Clown' Crahan és Paul Gray. A zenekar tagjainak sajátos megjelenésükbe tartoznak a maszkjaik, és az egyenruhaként használt vegyvédelmi overalljaik. Ezek miatt nácinak és sátánistának bélyegezték meg őket a nem sok tudással rendelkező egyedek, ezeket azonban tagadják. Az alapfelállásban mindegyik tag rendelkezett egy számmal 0-8-ig.

Jelenlegi tagok:
#0: Sid Wilson - DJ
#3: Chris Fehn - pergődob, háttérvokál
#4: Jim Root - elektromos gitár
#5: Craig '133' Jones - sampler
#6: Shawn 'Clown' Crahan - pergődob, háttérvokál
#7: Mick Thomson - elektromos gitár
#8: Corey Taylor - ének

Velük turnézók:
Alessandro Venturella - basszusgitár
Jay Weinberg - dobok

Volt tagok:
#2: Paul Gray (1972-2010 †)
#1: Joey Jordison
Donnie Steele
Josh Brainard
Brandon Darner
Greg Welts
Anders Colsefni

Albumok:
1995: Mate.Feed.Kill.Repeat (demo)
1999: Slipknot
2001: Iowa
2004: Vol. 3 (The Subliminal Verses)
2008: All Hope Is Gone
2014: .5: The Gray Chapter

/SSS szarja - Darkness/
Slipknot P5054190082440_4
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 17:25

Jaja, besorolhatatlanok Slipknot 4070215137

A zenekart 1995 szeptemberében Paul Gray és Clown alapította, eredetileg The Pale Ones névvel, az akkori felállás szerint Clown dobolt, Paul basszusgitározott, Donnie Steel gitározott és Anders Colsefni énekelt. Nem sokkal ezután Paul megkérte legjobb barátját, Joey Jordisont, hogy csatlakozzon hozzájuk, aki természetesen elfogadta az ajánlatot és beült a dobok mögé, így Clown a perkás szerepét vállalta magára. Andres Colsefni perkás szerepet is vállat az ének mellé. Nem sokkal ezután Josh Brainard is csatlakozott közéjük, aki szintén gitáron játszott. Ekkor már hat tagú volt az együttes.

Még az évben Joey azt javasolta, hogy a zenekar nevét változtassák meg Slipknotra, amibe bele is egyeztek a többiek. Az új névvel 1995 december 4-én adták első koncertjüket. 1996 februárjában Donnie Steel kilépett az együttesből, pletykák szerint áttért a keresztény hitre és a zenekar akkori arculata nem felelt meg azon énének. Helyére Craig Jones állt be, azonban röviddel ezután azt javasolták, hogy Slamperesük is legyen, amit Craig vállalt, mivel saját elmondása szerint igazi barátai mindig is csak a gépek voltak, így Mick Thomson állt be gitárosnak. Ekkor már hét taggal büszkélkedhettek.

Nem sokkal Mick csatlakozását követően, pontosabban októberben kiadták demo lemezüket, mely a Mate. Feed. Kill. Repeat. címet viseli, hiába a tehetség a lemez nem aratott nagy sikert, így továbbra is ismeretlen maradt a Slipknot név. 1997-ben Clown meghívta énekesnek Corey Taylort, aki akkoriban éppen lázadó életét élte a Stone Sour frontembereként. Corey csatlakozott, így Andres csak a háttérénekes szerepét kapta, azonban neki nem felelt meg e szerepkőr és Corey belépésére egy hónapra elhagyta a bandát, e rövid idő alatt (míg mindketten tagok voltak) elkezdtek dolgozni egy Crowz elnevezésű lemezen, melyet sohasem adtak ki, még ez évben Chris Fehn is csatlakozott közéjük, aki Clown mellet perkásként és háttérénekesként foglalatoskodott. 1998-ban egy koncert közben Sid Wilson felfigyelt az együttesre, és csatlakozni szeretett volna közéjük, mint DJ, be is lépett, mivel a tagoknak tetszett bevállalósság és merészsége. ekkor már kilenc tagot számlált a Slipknot.

1998. július 8-án a aláírtak egy szerzõdést a Roadrunner Records-al, ami a mai napig kiadójuk. A debütáló lemez stúdiómunkálatait Malibuban végezték, felvétele közben Josh elhagyta a zenekart, helyére Corey James Rootot javasolta, akit a Stone Sourból ismert. A lemez a Slipknot címet kapta, amit 1999. július 29-én adtak ki, és ezzel turnéztak elõször az Ozzfesten is. Ráadásul 2000-ben a lemez platina minõsítést kapott. Borítóján még Josh látható. Még 1999-ben kiadták a Welcome to Our Neigtborhood elnevezésû DVD-t.

2001-ben már elkezdték rögzíteni egy új albumot, a Los Angelesi Sound City Studiosban. Akkoriban még csupán felszínesen ismerték egymást, így ellenségeik egymás ellen tudták ugrasztani õket, februárban már készültek a turnéra. 2001. augusztus 28-án jelent meg az Iowa elnevezésû albumuk. A turné sikeres volt, de 2002 közepére rosszakaróik már-már elérték céljukat, több tagjuk is más bandáknál kezdett el játszani.

Mindezek ellenére 2003-ban elutaztak a los angelesi The Manson stúdióba és nekiálltak egy új stúdióalbum készítésének. Ekkoriban kezdték igazán megismerni egymást. 2004. május 24-én adták ki a Vol. 3: (The Subliminal Verses) elnevezésû lemezüket. A méltán népszerû Billboard listáján a 2. helyet érte el és hat kislemez is készûlt belõle. Ezek után turnéra indultak a Befor I Forget nevû daluk 2006-ban Grammy díjat nyert. Még az év decemberében kiadtak egy DVD-t mely a Voliminal: Inside the Nine nevet kapta és a tagokról láthatunk egy-egy interjút (Craig nem látszódik és nem nyilatkozik):

A sikerek után ismételten a többi bandával kezdtek el foglalkozni, 2007-ben Iowában a Sound Farm Studioban dolgoztak az új lemezüket, ami 2008. augusztus 20-án jelent meg, All Hope Is Gone címmel, melllyel soha nem látott sikereket értek el világszerte, a Billboart listáján az elsõ helyezést érte el. Összesen öt kislemezt készítettek és egy DVD-t is, ami az album készítését mutatja be. Világ körüli turnéra indultak és minden nevezetes rock és metal fesztiválon részt vettek.

Paul Grayt, a zenekar basszistáját, 2010. május 24-én holtan találták meg egy iowai motelszobában. A rákövetkezõ napon a Slipknot megmaradt tagjai, felesége és testvére, egy rendkívüli sajtótájékoztatót tartottak. Így a zenekar jövõje bizonytalanná vált, hiszen mindannyian szerették Paul s a banda egyik kulcsfigurája is volt, de egy kisebb szünet után úgy döntöttek, hogy tiszteletbõl folytatják a zenélést. 2011-ben a Sonispheren is felléphettek. 2012-ben USA-ban tartottak koncertkörutat és az évben jelenet meg Antennas to Hell címû válogatásalbumuk, amihez minden tagról mellékeltek egy videót, s abban az évben rendezték saját fesztiváljukat is, melyet Knot Festnek neveztek el.

Gyakran elismételték, hogy azért nem vonulnak stúdióba, mivel számukra szokatlan, hogy Paul nincs ott velük, viszont 2014 elején már nekiállnak a munkának, az új lemez, testvérükrõl fog szólni, hasonlítani fog az Iowához, de vele ellentétben a szeretetre fog épülni, sõt olyan dalok is lesznek rajta, amikben Paul munkája is benne van. 2013. december 13-án kirúgták Joey Jordisont a zenekarból, személyes okokra hivatkozva.

VÉGE A SLIPKNOTNAK!!!

Néhány hónap stúdióban töltött idő után az ötödik lemez is elkészült, melyből a legelső dal, amit halhattunk a The Negative One volt, azonban az első hivatalos single a The Devil In I című dal, melynek klipjében nem csak a régi tagok és új maszkjaik, hanem az új "tagok" is, a Clowbn által készített egyen maszkjaikban, a basszista szerepét Alessandro ‘Vman’ Venturella  kapta, a dobos személye még mindig ismeretlen. A megjelenés október 21-re várható, mely a 5.: The Gray Chapter nevet viseli, ezt követően amerikai turnéra indulnak, ezt félbeszakítva egy kétnapos californiai és egy japán Knot Festtel, melyek még nagyszabásúbbak lesznek, mint a legelső.


A hozzászólást Darkness összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-11-07, 16:46-kor.
Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 21:19

Knot fest második napjáról kiváló közönségből vett videók:

Sarcasthrope - https://www.youtube.com/watch?v=Hbub_bZssoc
Liberate - https://www.youtube.com/watch?v=B3QDxo_5jNY
Opium of The People - https://www.youtube.com/watch?v=k905sv4qUX4
(sic) - https://www.youtube.com/watch?v=I3jC2gY4BKk
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 21:23

LPMaskMan írta:
Knot fest második napjáról kiváló közönségből vett videók:

Sarcasthrope - https://www.youtube.com/watch?v=Hbub_bZssoc
Liberate - https://www.youtube.com/watch?v=B3QDxo_5jNY
Opium of The People - https://www.youtube.com/watch?v=k905sv4qUX4
(sic) - https://www.youtube.com/watch?v=I3jC2gY4BKk
Az élő adást is felvették, az is fent van ;)
Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 21:27

Darkness írta:
LPMaskMan írta:
Knot fest második napjáról kiváló közönségből vett videók:

Sarcasthrope - https://www.youtube.com/watch?v=Hbub_bZssoc
Liberate - https://www.youtube.com/watch?v=B3QDxo_5jNY
Opium of The People - https://www.youtube.com/watch?v=k905sv4qUX4
(sic) - https://www.youtube.com/watch?v=I3jC2gY4BKk
Az élő adást is felvették, az is fent van Slipknot 3664031267
Igen, tudom, pár órával utána le is szedtem. De azért közönségből való felvételnek mégis más a varázsa. :Slipknot 419342845:
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-28, 21:28

LPMaskMan írta:

Igen, tudom, pár órával utána le is szedtem. De azért közönségből való felvételnek mégis más a varázsa. :Slipknot 419342845:
Ez kétségtelen Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-29, 14:16

Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-29, 14:22

Darkness írta:
Ah....
Nem lepődök meg, ez volt 2014 "legvártabb" albuma, ha létezik egyáltalán ilyen szó.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-29, 14:24

Vermillion írta:
Nem lepődök meg, ez volt 2014 "legvártabb" albuma, ha létezik egyáltalán ilyen szó.
Én sem lepődtem meg, de ettől még zavar.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-29, 14:52

Kapom az információkat, már majdnem biztos, hogy tisztelet VIP jegyem lesz, ha mégsem, valószínűleg akkor is bevisznek Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-29, 15:55

Különös, hogy a The Negative One-nál végignyomták, hogy biztos, hogy Joeyról szól, de az AOV-ot (Approaching Original Violence) meg sem említik... és nekem ez így rohadtul nem tetszik... pedig ez lesz az, amit neki címeztek...


A hozzászólást Darkness összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-11-06, 17:08-kor.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 12:00

Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 13:09

Darkness írta:
Bah...
Chris sem sokáig hordta az új maszkot. Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 13:14

Vermillion írta:
Darkness írta:
Bah...
Chris sem sokáig hordta az új maszkot. Slipknot 4070215137
Ja, Szarrágó meg irritálja a szemem Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 19:17

Vermillion írta:
Darkness írta:
Bah...
Chris sem sokáig hordta az új maszkot. Slipknot 4070215137
Nem ám, de még a Knotfest második napján a Vermillion alatt fordítva viselte. Slipknot 108488227 Slipknot 3662862139
Slipknot 043798361351158


A hozzászólást LPMaskMan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-10-31, 19:21-kor.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 19:20

LPMaskMan írta:
Vermillion írta:
Darkness írta:
Bah...
Chris sem sokáig hordta az új maszkot. Slipknot 4070215137
Nem ám, de még a Knotfest második napján a Vermillion alatt fordítva viselte. Slipknot 108488227 Slipknot 3662862139
Jaja, de őt így szeretjük Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-10-31, 19:49

LPMaskMan írta:
Vermillion írta:
Darkness írta:
Bah...
Chris sem sokáig hordta az új maszkot. Slipknot 4070215137
Nem ám, de még a Knotfest második napján a Vermillion alatt fordítva viselte. Slipknot 108488227 Slipknot 3662862139
Slipknot 043798361351158
Mert fogyatékos. Slipknot 108488227 Eddig észre sem vettem:D
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-02, 16:58

Slipknot 10644649_369200946577085_3026326455085035671_n
Szarrágó. Az a gáz, hogy tényleg baszott jó dobos.
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-02, 17:12

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
El is kéne olvasnom esetleg, de ez így most sok...


Már nagyon jumpthefuckolnékom van Slipknot 2072262623
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 16:31

Na, ma a drága iskolámban láttam (illetve nem láttam, csak felhívták rá a figyelmem) egy kiscsajt egy Slipknot jeggyel... én azért nem vinném el suliba menősködni, meg nem is merném, itthon szoktam a jegyeimet őrizgetni. Slipknot 4070215137
De lassan már én is megrendelem. Slipknot 419342845
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 16:33

Vermillion írta:
Na, ma a drága iskolámban láttam (illetve nem láttam, csak felhívták rá a figyelmem) egy kiscsajt egy Slipknot jeggyel... én azért nem vinném el suliba menősködni, meg nem is merném, itthon szoktam a jegyeimet őrizgetni. Slipknot 4070215137
De lassan már én is megrendelem. Slipknot 419342845
Nagy The Devil In I fan? Slipknot 108488227
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 16:36

Darkness írta:

Nagy The Devil In I fan? Slipknot 108488227
A divatboltból szerzett Nirvana pólója után gondolom valami olyasmi. Slipknot 108488227 De elvileg valami rockerféle, csak nem nagyon nézem ki belőle, hogy a klipes számokon kívül többet ismer tőlük, meg szerintem csak azért megy, mert ez valami híres zenekar, és akkor ott kell lennie. De aztán ne legyen igazam. Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Darkness
everything you'll never be
Darkness


Státusz : We, the people, are horrible - LOOK AT THIS HELL! LOOK WHAT YOU'VE DONE!

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 16:41

Vermillion írta:

A divatboltból szerzett Nirvana pólója után gondolom valami olyasmi. Slipknot 108488227 De elvileg valami rockerféle, csak nem nagyon nézem ki belőle, hogy a klipes számokon kívül többet ismer tőlük, meg szerintem csak azért megy, mert ez valami híres zenekar, és akkor ott kell lennie. De aztán ne legyen igazam. Slipknot 4070215137
Ahogy sejtettem. Imádom az ilyeneket Slipknot 108488227
Vissza az elejére Go down
Vermillion
törzsvendég
törzsvendég
Vermillion


Státusz : I'm not in danger, I am the Danger

Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 19:02

Darkness írta:

Ahogy sejtettem. Imádom az ilyeneket Slipknot 108488227
A kedvenceim. Slipknot 4070215137 Olyan sok Slipknot pólós kissrácot meg kislányt (leöregezem magam, mert ezt a 14 évesekre értem) látok, de ebből a fele se ismeri az összes számukat, meg csak Corey nevét tudják... Régen még az volt a kezdő rajongók sportja, hogy tanulgatják a számaikat meg a neveiket, tök aranyos, én is ezt csináltam, most meg még erre sem képesek. Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
LPMaskMan
törzsvendég
törzsvendég
LPMaskMan



Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime2014-11-03, 19:04

Úgy látom sosem lehet elég pózer az ember. Slipknot 4070215137 Nem elég pólóval, vagy egyéb viselhető dologgal menőzni, már jeggyel is kell. Slipknot 4070215137
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Slipknot Empty
TémanyitásTárgy: Re: Slipknot   Slipknot Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Slipknot
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MetalBlood :: Zenekarok :: Nu Metal-
Ugrás: